Prawdziwie męskie fryzury

W zapomnienie odeszły czasy, kiedy mężczyznom nie zależało na tym, co mają na głowie. Dziś odpowiednia fryzura jest ważnym elementem image każdego dbającego o siebie mężczyzny.

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, firmy kosmetyczne zaczęły wypuszczać na rynek linie kosmetyków do pielęgnacji włosów, stworzonych specjalnie dla mężczyzn. Nie są one tak zróżnicowane, jak w ofercie dla kobiet, ale należy pamiętać, że to dopiero początki!

Najważniejszym elementem w codziennej pielęgnacji włosów męskich jest dobry, wzmacniający szampon. Mężczyźni często skarżą się na łupież, dlatego szampon powinien zawierać składniki aktywnie zwalczające ten problem. Drugą, równie często występującą męską bolączką jest wypadanie włosów – niestety proces ten jest często uwarunkowany genetycznie i trudno go całkowicie powstrzymać, ale najnowsze badania i powstałe dzięki nim preparaty (zwykle w postaci płynnych kapsułek) opóźniają ten proces.

Jednym z podstawowych, a u większości mężczyzn jedynym kosmetykiem do stylizacji włosów jest żel. W zależności od struktury włosa oraz oczekiwanego efektu, panowie powinni wybrać żel o odpowiedniej mocy utrwalania i np. z dodatkiem nabłyszczających drobinek.

W trakcie wizyty u fryzjera, mężczyźni bardzo często nie poprzestają na ścięciu włosów – proszą również o modelowanie. Wachlarz możliwości w doborze męskiego uczesania rozszerza się z każdym sezonem, coraz więcej jest również stylistów, którzy specjalizują się w dopasowywaniu odpowiedniej fryzury do kształtu męskiej twarzy oraz temperamentu klienta. Bardzo modne stały się grzywki, od tych najbardziej klasycznych, po fantazyjne, np. opadających na połowę czoła. Panowie coraz częściej również farbują włosy. I nie chodzi tu jedynie o pokrycie pierwszych oznak siwizny, ale  także o pasemka, baleyage, rozjaśnianie. Nie powinno nas również dziwić, gdy u naszego mężczyzny, zamiast trymera, znajdziemy prostownicę do włosów.